“Де ви знаходите час на виготовлення пастили?” – постійно питають мене. Четверо дітей-погодків, що на домашньому навчанні, відсутність допомоги… До того моменту, як я зустріла свою помічницю, мені важко було відповісти. Бо в житті так інколи трапляється: само собою. Я ніколи не мріяла про власну справу та не планувала стати бізнесвумен :). Просто одного разу почала переводити своїх дітей на здорове харчування – і звісно перше, що зробила, це прибрала шкідливі солодощі. А замість них спробувала приготувати пастилу. Вийшло, та і дітям сподобалось. Потім нескінчені пригощання друзів в гостях, а потім прийшли і перші замовлення. Сказати, що було легко – неправда. Процес виготовлення складний та виключно ручний, а відповідальність за якість не дає розслабитись. Але відчуття, яке дарує отримання вдячних відгуків, просто неперевершене! За 4 роки до мене зверталось багато батьків, що мають дітей з різними обмеженнями в харчуванні (алергії, діабет, строга дієта): і пастила ставала їм в пригоді, ще б пак! Це дуже приємно – стати свого роду профі у власної справі.

Коли стало зрозуміло, що я не справляюсь, знайшлась моя помічниця. Тьотя Дана. Точніше – наші діти знайшли один одного, так ми і познайомились згодом. Виявилось, що Дана має аж 8 дітей на пару з чоловіком, і четверо молодших – однолітки моїм. Дружба звела нас, і Пані Пастила отримала “маму №2”:) Я із захватом споглядала за тим, як функціонує родина з 10 чоловік, де старші приглядають за молодшими та допомагають один одному, вчаться в батьків майстерності, вміють радіти малому та разом будують свій дім. Наразі крізь наші із Даною руки проходить кожне яблуко, потрібне для виготовлення пастили.

Ах так, де ж знаходимо час та сили? Щиро кажучи, процес перетворення яблук та фруктів з ягодами на пастилу тривалий, важкий та ресурсозатратний. Але так як зупинитись вже надто пізно, ми підлаштували наше бурхливе багатодітне життя під постійну працю. І як би багато не було роботи – вона все так же як і чотири роки тому приносить мені виключно позитивні емоції. Інколи так трапляється в житті: зміни відбуваються ніби самі собою, без твого активного на те прагнення. Все почалось із любові до дітей, природи, справжньої живої їжі, що дарує нам природа. Процес перетворення настільки захоплює своїми фарбами, запахами, смаками, що з кожним разом дає сили на подальший рух.

Є певні особливості нашого проекту, які можливо варто озвучити. Пані Пастила – україномовна:) Це свідома позиція, що, сподіваюсь, є краплею в океані підтримки України. Ми любимо нашу країну та бажаємо її добробуту, так само як і нашим дітям.

Пані Пастила – соціально орієнтований проект. Ми вважаємо, що будь-який бізнес, навіть з таким примарним прибутком як в нас:), мусить бути частково благодійним. Тому на сторінці ви будете бачити час від часу лотереї, де матимете змогу виграти за копійки коробочки нашої шикарної пастили, а своїм внеском – допомогти людям, що потребують. Не залишайтесь осторонь, лотереї в нас чесні та щирі, з розрахунком на виграш 1 до 5.